Narzędzia

Każda praca wymaga własnych narzędzi.

Nie ma jednak ścisłych zaleceń co do narzędzi. Oto dlaczego:

Wałek o długim włosiu:
Profesjonalni malarze uwielbiają używać wałka o długim włosiu, ponieważ działa szybko
Każda nałożona warstwa jest gruba i MagnetPaint właśnie tego potrzebuje. Zwykle dwie warstwy wystarczają, aby uzyskać minimalną grubość pokrycia 0,7 mm (aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje o magnetyzmie i MagnetPaint: czytaj tutaj).
Wałki o długim włosiu dadzą efekt nieco bardziej chropowatej powierzchni. Jeśli chcesz, użyj wycieraczki okiennej czy kielni, aby wygładzić każdą warstwę w trakcie wysychania.

Wałek o krótkim włosiu:
Najlepsza opcja dla pokrycia powierzchni do 5 metrów kwadratowych. Daje efekt gładszej powierzchni.
W związku z tym, że ilość farby na warstwę jest mniejsza niż przy użyciu wałka z długim włosiem, będziesz musiał nałożyć 3 warstwy, aby uzyskać tę samą siłę magnetyczną.
Wykończ każdą warstwę suchym wałkiem do lakieru, a uzyskasz gładką powierzchnię. Możliwe jest także wygładzanie za pomocą wycieraczki do szyb czy kielni.

Wałek do lakieru:
Idealny do małych powierzchni. Zyskasz dzięki niemu najgładszą powierzchnię, ale konieczne będzie nałożenie jeszcze większej liczby warstw (najczęściej 4).
Gdy farba zaczyna zasychać, wałek jest też świetnym narzędziem do wygładzenia powierzchni, pomalowanych wcześniej wałkami o dłuższym włosiu.

Taśma maskująca:
Na rynku dostępne są różne marki i jakości taśmy. Wybierz tę o najlepiej zarysowanych krawędziach.

Natrysk:
Użyj maszyny wykorzystującej technologię airless, o szerokiej dyszy.
Przeczytaj więcej o natryskiwaniu MagnetPaint tutaj.

Tacka do malowania:
Dla każdego.