Sekret MagnetPlaster

Tajemnica naszego MagnetPlaster jest zarówno prosta, jak i skuteczna. Najważniejsze są oczywiście opiłki żelaza w tynku. Ten specjalny składnik daje wspaniałe możliwości. Zapewnia najsilniejszą możliwą siłę magnetyczną, nie rdzewieje i spełnia standardy w zakresie ochrony środowiska oraz wymogi dyrektyw unijnych.

Siła magnetyczna MagnetPlaster nie ma sobie równych. Oczywiście, ciągle staramy się udoskonalać nasz produkt: nie tylko prowadzimy badania laboratoryjne, ale również śledzimy innowacje pojawiające się na rynku i staramy się je stosować. Dzięki naszej pracy MagnetPlaster może utrzymać aż 28 arkuszy papieru zawieszonych za pomocą neodymowego magnesu o średnicy 29 mm. To bezkonkurencyjne rezultaty.

Bez rdzy

To, że tynk MagnetPlaster nie rdzewieje, może wydawać się oczywiste, ale z pewnością takie nie jest. Rdza może występować na podobnych produktach pokrytych farbą na bazie wody lub stosowanych w pomieszczeniach, które są albo stają się wilgotne. Na ścianie pojawiają się wtedy brązowe plamy zmieniające kolor farby. W przypadku MagnetPlaster firmy MagPaint nie musisz się o to martwić.

Doskonały podkład

W celu uzyskania maksymalnej przyczepności do ścian firma MagPaint opracowała podkład Quartz White Primer. Jest to wypełniony kwarcem podkład na bazie dyspersji akrylowej, idealny do tynku MagnetPlaster. Chropowata struktura podkładu Quartz Primer umożliwia łatwą i szybką aplikację tynku dekoracyjnego, a jego skład gwarantuje idealne pokrycie i dobre wnikanie do podstawy.

Bezpieczeństwo

W MagPaint jesteśmy dumni, że nasze produkty są bezpieczne i przyjazne dla środowiska.

MagnetPlaster jest zgodny z europejską normą bezpieczeństwa dotyczącą zabawek dziecięcych (EN71-3), spełnia najwyższe międzynarodowe standardy określone dla użytku profesjonalnego i może być używany w najbardziej wymagających środowiskach, takich jak szpitale, szkoły, przedszkola, itp.

Jego transport nie podlega przepisom ADR (europejskim przepisom dotyczącym przewozu towarów niebezpiecznych).

MagnetPlaster nie zawiera żadnych lotnych związków organicznych (0 g/l LZO).

Zaprojektowany do użytku profesjonalnego

Jesteśmy w stałym kontakcie z malarzami, by wiedzieć jak najwięcej o ich doświadczeniach w pracy z MagnetPaint. Dzięki temu nasze produkty są łatwe w użyciu i nakładaniu. W szczególności skupiamy się na lepkości, grubości warstwy, technikach aplikacji oraz pracy bez odprysków.

Magnesy

Chociaż tynk MagnetPlaster zawiera dużo opiłków żelaza, nie jest równie silny jak płyta z litego żelaza, taka jak na przykład drzwi lodówki. To dlatego, że liczba cząstek żelaza na centymetr kwadratowy w tynku dekoracyjnym jest znacznie mniejsza niż w płycie z litego żelaza. W związku z tym to jakość magnesów określa ostateczną siłę magnetyczną.

Tanie (brązowe/czarne) magnesy, takie jak gadżety reklamowe, są przeznaczone do stosowania na drzwiach lodówki. Działają doskonale przy minimalnej sile magnetycznej. Istnieją również lepszej jakości brązowe/czarne magnesy, ale są praktycznie nierozpoznawalne. Dlatego zalecamy stosowanie magnesów neodymowych, które łatwo rozpoznać po jasnej powierzchni. Są wykonane z materiału o największej sile magnetycznej. To różnica pomiędzy magnesem, który utrzyma tylko jeden arkusz papieru A4, a magnesem, który utrzyma ich 28.

Większa siła dzięki gładkiej powierzchni

Magnesy działają najlepiej, gdy znajdują się blisko żelaza. Bardzo gładka powierzchnię umożliwia uzyskanie wyższej siły magnetycznej niż szorstka powierzchnia. Szorstkie wykończenie tworzy bezpośrednio pod magnesem małe otwory, w których siła magnetyczna jest niższa, ponieważ magnes nie ma w nich styczności z żadnymi cząsteczkami żelaza.

Folia magnetyczna: silne pola magnetyczne

Najbardziej wydajne działanie MagnetPlaster można uzyskać w połączeniu z folią magnetyczną. W ten sposób można zawieszać nawet bardzo duże i ciężkie przedmioty. Folia magnetyczna umożliwia optymalne wykorzystanie całej powierzchni obiektu, a zatem zsunięcie się jest praktycznie niemożliwe.

MSP-header-03