Domaquarée

3500 m²  ‘magnetycznej’ ściany w Berlinie

Jeden z naszych ulubionych projektów został wykonany w Berlinie, w biurach jednej z najbardziej renomowanych agencji reklamowych w Niemczech.

Domaquarée projekt Berlin

W swoich nowych biurach w Domaquarée Agencja Reklamowa Berlin Kircher Burkhardt zadała sobie pytanie: jak możemy wizualnie zorganizować nasze trwające prace w przystępny sposób?

Odpowiedź była prosta:

Wykorzystać całe ściany do wieszania szkiców, zdjęć, rysunków i notatek!

To życzenie zostało przekazane Union Investment, właścicielowi budynku, który z kolei zwrócił się do znanej w Berlinie firmy malarskiej Andres Grünberg, która miała to życzenie spełnić.

Początkowym pomysłem właściciela było użycie metalowych płyt wewnątrz murów tak, aby można było przyczepiać magnesy w tych punktach, gdzie wprowadzono metalowe elementy.

Jednak dyrektor generalny firmy malarskiej, pan Grünberg, miał na to lepszy pomysł: dlaczegoby nie pokryć każdego centymetra kwadratowego ściany przez nałożenie MagnetPaint?

W bardzo prosty i oszczędny sposób każda powierzchnia mogła zostać przekształcona w tablicę magnetyczną, a w związku z tym, że można ją pokryć zwykłą farbą ścienną, mogło być to zupełnie niewidoczne rozwiązanie.

Mr. Grünberg:
“Nigdy wcześniej nie pracowałem z tym materiałem i chciałem go przetestować, by sprawdzić czy rezultaty będą zgodne z moimi oczekiwaniami.” Skontaktował się z Duńską firmą MagPaint, międzynarodowym leaderem na rynku w dziedzinie MagnetPaint, czy MagnetFarbe jak jest ona nazywana w Niemczech. MagPaint od razu wyraził entuzjazm co do projektu i zagwarantował optymalne rezultaty.

Próbka materiału została przesłana i zostały wykonane liczne testy na różnych powierzchniach. Dla porównania zostały sprawdzone także produkty konkurencji, ale okazało się, że produkt MagPaint był najłatwiejszy w aplikacji i wykazywał się także największą siłą magnetyczną. Co ma duże znaczenie, gdy planujesz wieszać plakaty o dużych wymiarach, liczne kartki papieru jedna na drugiej, czy chcesz powiesić ciężkie plansze.

Wyniki testów i próby stopniowo przekonały Managera Nieruchomości Herrna Schumanna i wykonanie zlecono firmie malarskiej pana Grünberga.

MagPaint Europe bv dostarczył farbę na miejsce do centrum Berlina, gdzie farba została naniesiona na ściany wszystkich czterech pięter za pomocą wałków o długim włosiu w trzech warstwach (4 godziny schnięcia po nałożeniu każdej warstwy), po czym została delikatnie wygładzona, aby uzyskać gładszą powierzchnię. Następnie został naniesiony klej, tapeta, podkład i dwie warstwy wierzchnie matowej farby lateksowej. Moc magnetyczna pozostała silna, a ściany wyglądały jak zwykłe powierzchnie biurowe. Teraz jednak z dodatkową funkcją.

Malarze przekazali specjalne komplementy za łatwą aplikację farby, jak też za łatwe zmywanie materiału wodą i mydłem.

Teraz, w rok później, wszyscy zainteresowani są bardziej niż zadowoleni ze specjalnej ‘magnetycznej’ powierzchni w biurach Domaquarée. Jak pokazano na zdjęciach, ściany codziennie są intensywnie wykorzystywane. Używa się setek magnesów, aby wieszać szkice, zdjęcia, wycinki z gazet i projekty. Nawet 19 kartek papieru A4 czasem jest przytwierdzanych do ściany z użyciem jedynego magnesu.

Sukces projektu i wszystkich zainteresowanych!