Natryskiwanie Magnetpaint

Jak natryskiwać MagnetPaint

Przetestowaliśmy różne metody natrysku MagnetPaint. Oto rezultaty.

MagnetPaint może być najlepiej rozprowadzana natryskowo w technologii airless.

To szybka i skuteczna metoda malowania dużych powierzchni w krótkim czasie: jedna warstwa wystarczy dla uzyskania optymalnej siły przyciągania. Istotą Magnet Paint jest uzyskanie określonej grubości ostatecznej powłoki. Natrysk z wykorzystaniem powietrza daje efekt cieńszych warstw; tak cienkich, że ich liczba niezbędna dla uzyskania odpowiedniej siły magnetycznej przekracza 10. W normalnych warunkach nie jest to możliwa praktyka.

W związku z tym preferuje się natrysk airless – bez wykorzystania powietrza, gdyż może być nałożona tylko jedna warstwa.

Producentem maszyn natryskowych jest Graco, który testował MagnetPaint, aby odkryć najlepsze konfiguracje rozpylania produktu.

Wyniki znajdziecie w karcie poniżej.
Graco-sheet

Ściągnij kartę tutaj

 

Graco_result_517

Jak możesz się przekonać, natryskiwanie tworzy kratery impaktu przy użyciu dyszy w rozmiarze 517.

Z estetycznego punktu widzenia nie powinno to (w większości przypadków) stanowić problemu, ponieważ kiedy farba zostanie wykończona lateksową powłoką, jej chropowatość w ogromnym stopniu zniknie.

 

 

Podsumowanie:

  • Natryskiwanie jest szybkie i skuteczne (bez przerw na wyschnięcie kolejnych warstw)
  • Wystarczy jedna warstwa
  • Łatwe nałożenie bardzo grupej powłoki z pierwszą warstwą, która pozwala uzyskać optymalną siłę przyciągania dla magnesów neodymowych