Sposób nanoszenia

Karty Charakterystyki    –  Narzędzia   –   Natrysk

W kilku prostych krokach:

 1. Dokładnie zamieszać
 2. Nanieść 2 lub 3 warstwy na powierzchnię
 3. Pokryć dowolnym wzorem czy kolorem

A teraz wersja rozszerzona, aby lepiej się przygotować:

Uwaga: jeśli chcesz wygładzić powierzchnię (aby użyć farby tablicowej czy sketchpaint (suchościeralnej)), jak opisano w ‘OPCJONALNIE’, możesz dodać 4 krople płynu do zmywarki na 0,5 litra MagnetPaint przed wymieszaniem farby (punkt 2).

 1. Sprawdź czy powierzchnia jest odpowiednia dla farby lateksowej, jeśli nie, skonsultuj się z twoim dostawcą. Odpowiednio przygotuj powierzchnię.
 2. Dokładnie wymieszaj farbę, aż uzyskasz jednolity kolor (jeśli puszka znajdowała się w magazynie przez dłuższy czas, żelazne cząsteczki mogą znajdować się na dnie).
 3. Wyznacz obszar, który chcesz pomalować taśmą maskującą
 4. Użyj wałka o krótkim włosiu i nanieś pierwszą warstwę.
  Nakładaj powłokę kwadratami o przybliżonej wielkości 40 na 40 cm. Wałkuj do uzyskania pożądanej gładkości. OPCJONALNIE:
  Po nałożeniu pierwszej warstwy na powierzchni około jednego do trzech metrów kwadratowych (w zależności od użytego narzędzia), poczekaj aż farba wyschnie i pojawią się ciemniejsze i jaśniejsze plamy. Wówczas użyj wycieraczki do szyb lub kielni, aby delikatnie wygładzić powierzchnię. Uważaj, aby nie usunąć farby. Po każdym przetarciu oczyść wycieraczkę ścierką. Pojawią się zadrapania, ale po nałożeniu trzeciej warstwy powierzchnia będzie bardzo gładka.
 5. Pozostaw do wyschnięcia na minimum 4 godziny przed nałożeniem kolejnej warstwy.
 6. Powtórz krok 4 dwukrotnie. (ważne: używaj co najmniej 0,5 litra MagnetPaint na metr kwadratowy)
 7. Pozostaw do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny przed nałożeniem farby wierzchniej (czas wysychania różni się w zależności od wilgotności i temperatury pomieszczenia)

Uwaga:
Pamiętaj, aby zużywać minimalnie 0,5 litra MagnetPaint na 1 metr kwadratowy. Nie rozcieńczaj farby, w przeciwnym wypadku osłabnie siła magnetyczna. Nanieś dodatkową warstwę dla efektu silniejszego magnetyzmu z użyciem magnesów neodymowych.

Ściągnij instrukcje do wydrukowania

Ogólne Instrukcje:

Nakładanie
MagnetPaint jest farbą na bazie wody, bezołowiową, w 100% akryliczną lateksową wierzchnią. Odpowiada zasadom ochrony środowiska Komisji Europejskiej i regulacjom dotyczącym LZO, emituje niski poziom zapachu i pozwala na proste nakładanie i czyszczenie.

MagnetPaint jest produktem gotowym do użycia.
Rozcieńczać wodą w ilości maksymalnie 5%.
Nigdy nie mieszaj tego produktu z inną farbą.
Wymieszaj farbę dokładnie mieszadłem bezpośrednio przed użyciem.
Nanieś obfitą warstwę wałkiem, pędzlem lub pistoletem natryskowym. Jeśli farba ma zostać nałożona jedynie na fragment ściany, przed malowaniem umieść taśmę maskującą na brzegach malowanego obszaru, aby uzyskać krawędzie. Rozetrzyj krawędzie papierem ściernym.

Dla uzyskania najlepszych efektów nakładać w temperaturze 20°C.
Jeden litr pokrywa w przybliżeniu 6 metrów kwadratowych przy nałożeniu jednej warstwy. Liczne warstwy zwiększają działanie magnetyczne. Zaleca się nałożenie dwóch do trzech warstw. Dla bardzo silnego magnetyzmu poleca się użycie magnesów neodymowych
Najpierw wypróbuj grubość/siłę magnetyczną na małej powierzchni.
Przygotowanie powierzchni
Poprawne przygotowanie powierzchni jest niezbędne dla długotrwałego wykończenia. Do farby nie będzie przywierał brud, tłuszcz czy substancje wodne jak klej do tapet czy inny. Usuń całą kruszącą się lub szorstką farbę. Umyj powierzchnię wodą z płynem, opłucz i pozostaw do wyschnięcia. Brudzące powierzchnie powinny zostać dokładnie umyte wodą i szczotką ścierającą. Usuń luźny materiał z bruzd i dziur, wypełnij je wysokiej jakości mieszanką do renowacji. Po wyschnięciu wyszlifuj i obmieć, usuwając kurz wilgotną szmatką. Najlepszy efekt dają gładkie powierzchnie; chropowaty beton czy surowe mury nie są polecane. Dla dobrego przylegania do błyszczących lub pół-błyszczących powierzchni przetrzyj powierzchnię papierem ściernym i użyj płynu matującego.
Czas wysychania
Niskie temperatury i wysoka wilgotność spowolnią wysychanie. MagnetPaint jest sucha na dotyk po 1 godzinie.Pozostaw warstwę MagnetPaint do wyschnięcia na 4 godziny przed naniesieniem kolejnej. Pozostaw farbę do wyschnięcia na 24 godziny przed nałożeniem wierzchniej farby.
Sprzątanie
Wszystkie narzędzia i sprzęt powinny zostać umyte bezpośrednio po użyciu ciepłą wodą z mydłem. Rozlana farba i odpryski powinny zostać zmyte wilgotną szmatką przed zaschnięciem.
Usuwanie
Jeśli w późniejszym czasie chcesz mieć możliwość usunięcia MagnetPaint, nałóż farbę na zrywalną (usuwalną) tapetę.
Przechowywanie
Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza.
Ogólny interes
Formuła jest łatwopalna, numer Federalnej Specyfikacji TT-P-26.

UWAGA: Unikać dłuższego kontaktu ze skórą czy wdychania oparów w zamkniętych pomieszczeniach. Produkt nie jest przeznaczony do użytku wewnętrznego. Zamknąć szczelnie pojemnik po każdym użyciu. . PRZECHOWYWAĆ POZA ZASIĘGIEM DZIECI

MagnetPaint został zakwalifikowany jako zgodny z Europejskimi Standardami Bezpieczeństwa zabawek i produktów dla dzieci: EN71-3.

 

Ściągnij instrukcje do wydrukowania

 

GO TO:
Karta Charakterystyki    –  Narzędzia   –   Natryskiwanie